موبایل امنیتی شرکت Dark Matter رونمایی شد

0

موبایل امنیتی شرکت اماراتی Dark Matter رونمایی شد

موبایل امنیتی : کی از شرکت های فعال و پیشرفته در زمینه ی امنیت رایانه ای و یا بهتر است بگوییم امنیت سایبری، شرکت Dark Matter می باشد.

این شرکت در زمینه امنیت سایبری به گونه ای که از سیستم های اطلاعاتی در برابر سرقت و یا صدمه رسیدن به سخت افزار، نرم افزار و اطلاعات آنها محافظت می کند، فعالیت دارد.

البته فعالیت های این شرکت تنها در بازه امنیت سایبری خلاصه نمی شود چرا که این شرکت به تازگی از اولین تلفن همراه خود رونمایی کرده است بنابراین از این به بعد می توانیم منتظر تولید و طراحی تلفن های همراه هوشمند دیگر از این شرکت امنیت سایبری باشیم.

اما جالب است بدانید که هدف شرکت Dark Matter در طراحی و تولید گوشی همراه هوشمندش با سایر اهدافی که شرکت های تولید کننده تلفن های همراه هوشمند دنبال می کنند متفاوت است چرا که این شرکت در زمینه امنیت سایبری فعالیت می کند بنابراین هدف از طراحی و تولید نخستین تلفن همراه هوشمندش تنها تولید تلفن همراه هوشمندی بوده است که بتواند با اقدامات جاسوسی علیه کاربران موبایل های هوشمند مبارزه کند.

موبایل امنیتی شرکت Dark Matter به تازگی یعنی در روز دوشنبه همین هفته در کنگره جهانی موبایل با نام Katim رونمایی شد.

موبایل امنیتی Dark Matter، دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که یکی از این ویژگی ها و مشخصات منحصر به فرد استفاده از سطح بالای رمزنگاری در این تلفن همراه هوشمند امنیتی می باشد.

البته به این دلیل که شرکت Dark Matter در زمینه امنیت سایبری فعالیت چشم گیری دارد خیلی هم عجیب نیست که از امنیت بالایی در طراحی و تولید تلفن همراه هوشمندش استفاده کرده است چرا که هدف اصلی این شرکت نیز طراحی موبایل هوشمندی بوده است که بتواند قابلیت بالایی در برابر اقدامات جاسوسی داشته باشد.

مطالب مرتبط
موتورولا به ساخت هدست واقعیت مجازی می پردازد

مشخصات فنی موبایل امنیتی dark matter

این موبایل امنیتی شرکت Dark Matter دارای نمایشگری ۵.۲ اینچی می باشد.

جالب ترین ویژگی و خصوصیت در طراحی و تولید موبایل امنیتی شرکت Dark Matter این است که وقتی شما از این تلفن هوشمند امنیتی برای مکالمه استفاده می کنید به هیچ وجه هیچ کسی نمی تواند به مکالمه ی شما گوش دهد چرا که تلفن همراه هوشمند Katim به گونه ای طراحی شده است که دارای مد حفاظتی و یا بهتر است بگوییم دارای قابلیت shield mode می باشد وظیفه ی مد حفاظتی و یا shield mode این است که جریان انرژی میکروفون و دوربین دستگاه شما را در هنگام مکالمه قطع می کند تا به هیچ نحوی هیچ کس به مکالمات شما گوش ندهد.

نظرات جالب مدیرعامل شرکت Dark Matter

جالب است توجه شما را به نظرات و گفته های مدیر عامل شرکت Dark Matter با نام فیصل ال بانی در مورد طراحی، تولید، ویژگی و مشخصات Katim جلب کنیم.

فیصل ال بانی اعلام کرده است که اگر جزء افرادی باشید که در نشست های محرمانه شرکت می کنند مطمئناً تلفن همراه هوشمند خود را قبل از اینکه نشست محرمانه و یا قرارداد محرمانه دولتی شروع شود خارج از جلسه می گذارید.

loading...

شما به خوبی دلیل این کارتان را می دانید اما برای کسانی که دلیل این کار را متوجه نشده اند این است که افراد موجود در این جلسات محرمانه به هیچ وجه به یکدیگر اطمینان ندارند چون هیچ نهاد امنیتی در دنیا نمی تواند زمانی که این افراد در این جلسات هستند میکروفون های تلفن های همراه آنها را خاموش کنند.

فیصل ال بانی همچنین اعلام کرد که شرکت سایبری اش در سال ۲۰۱۷ توانسته است درآمدی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار داشته باشد به گونه ای که در آمد شرکت فیصل ال بانی در سال ۲۰۱۶ یعنی در سال قبل ۲۰۰ میلیون دلار کم تر از درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۷ بوده است،.

مطالب مرتبط
اولین نگاه به مدل 2019 هیوندای سانتافه

بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که در آمد این شرکت در سال ۲۰۱۷ دو برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

پس می توانیم احتمال دهیم با طراحی و رونمایی از Katim، مطمئناً شرکت Dark Matter در آینده و یا سال میلادی جاری نیز می تواند به درآمدی چندین برابری نسبت به سال قبل و حتی سال های قبلش نیز برسد.

چرا که کاربران تاکنون با چنین تلفن همراه هوشمند فوق امنیتی سر و کار نداشته اند و باعث می شود احتمال دهیم که کاربران بسیاری مخصوصا کاربرانی که در جلسات محرمانه شرکت دارند و دائما از دزدیده شدن اطلاعات تلفن همراه هوشمندشان ترس دارند از Katim استقبال شدیدی بکنند.

قیمت katim

اما در حال حاضر از میزان قیمتی که برای فروش این محصول فوق امنیتی در نظر گرفته شده است اطلاعی نداریم اما می توانیم احتمال دهیم که با توجه به امنیت بالایی که در طراحی این تلفن همراه هوشمند استفاده شده است به اضافه ی سایر مشخصات و ویژگی های استفاده شده در ساخت این تلفن هوشمند امنیتی ، هزینه ی تقریبا بالایی برای عرضه و فروش تلفن همراه هوشمند Katim در نظر گرفته شده باشد.

البته نمی توان گفت که اگر قیمت این محصول هوشمند و فوق امنیتی بالا باشد جزء نقطه ضعف آن محسوب می شود چرا که باید توجه داشتیم که Katim دقیقا کدام یک از اقشار جامعه را مورد هدف قرار داده است.

چرا که Katim بیشتر برای افراد دولتی، سیاست مدارها مفید می باشد و یا برای هر کدام از کاربران تلفن همراه هوشمند، که امنیت اطلاعات آنها در تلفن همراهشان بسیار برای آنها اهمیت داشته باشد.

در Katim تنها یک دکمه برای شکل گرفتن امنیت تا سطح بالایی طراحی شده است، به این شکل که کاربران Katim به راحتی می توانند با فشردن این دکمه که در بخش کناری این تلفن هوشمند امنیتی طراحی شده است امنیت در تلفن همراهشان را تا حد بالایی برسانند.

مطالب مرتبط
توان 650 اسب بخاری آئودی RS6

عملکرد دکمه طراحی شده در تلفن همراه هوشمند Katim به این شکل است که این دکمه به صورت فیزیکی برق ورودی به میکروفون و دوربین را قطع خواهد کرد.

سایر شرکت های طراح و تولید کننده تلفن های همراه هوشمند نیز در ساخت چنین تلفن های هوشمندی از شرکت Dark Matter عقب نمانده اند، چرا که دو روز پیش نیز شرکتی با نام با رونمایی از تلفن همراه هوشمند ضد هک خود، هدف از طراحی و ساخت آن ذخیره سازی ارزهای مجازی و یا همان بیت کوین ها با امنیت بسیار بالا معرفی کرد.

منبع : cnbc

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.