نوشیدن آب به همراه ناهار راه کاری ساده برای پیشگیری از چاقی کودکان

0

نوشیدن آب به همراه ناهار راه کاری ساده برای پیشگیری از چاقی کودکان

 

آیا تشویق کردن کودکان به خوردن آب به همراه ناهارشان چه در خانه و چه در مدرسه، می تواند کلید کاهش خطر ابتلا به چاقی در آنها باشد؟ نوشیدن آب به همراه ناهار، چه ارتباطی با وزن و تغذیه کودکان دارد؟

در این مقاله که توسط کارشناس سلامت health  وبسایت ورد نگار، خانم فرزانه پاشایی تهیه شده است در مورد نوشیدن آب به همراه ناهار راهکاری ساده برای پیشگیری از چاقی کودکان توضیح داده شده است.

به گزارش دانشگاه ایلینویز آمریکا در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۷، یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله چاقی اطفال نشان می دهد این اقدام ساده می تواند بیش از نیم میلیون کودک در ایالات متحده را از اضافه وزن و چاقی حفظ کند.

loading...

محققان به گسترش یک برنامه آزمایشی در شهر نیویورک بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ پرداختند که شامل ۱۲۰۰ دانش آموز ابتدایی و متوسطه می شد. در این برنامه، هنگامی که آبسردکن ها در کافی شاپ ها و سالن غذاخوری مدرسه قرار گرفت، مصرف آب دانش آموزان در وعده ناهار سه برابر شده بود و پس از یک سال کاهش چشمگیری در چاقی و اضافه وزن آنها دیده شد.

مزایای سلامتی نوشیدن آب به همراه ناهار

مطالعات دیگر نشان داده است که نوشیدن آب تاثیر زیادی بر تغذیه عمومی چه در کودکان و چه دربزرگسالان ندارد، اما بر کاهش چربی اشباع شده و مصرف قند ارتباط مستقیمی  می گذارد.

با استفاده از این راهکار ساده و مقرون به صرفه می توان از اضافه وزن در کودکان پیشگیری کرد. پس سعی کنیم از خوردن نوشیدنی های شیرین، نوشابه و حتی دوغ در وعده ناهار کودکان، جلوگیری کنیم و آنها را تشویق کنیم که به همراه غذای خود تنها آب بنوشند. با این کار سلامتی بیشتر را به آنها هدیه دهید.

 

مطالب مرتبط
نحوه مصرف آملودیپین ( Amlodipin ) + عوارض و تداخلات دارویی

اختصاصی وبسایت وردنگار: کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.