ولفگانگ پورشه ۵ مدل محبوب خود را معرفی کرد

0

ولفگانگ پورشه ۵ مدل محبوب خود را معرفی کرد

کوچکترین پسر فردیناند پورشه ، ولفگانگ می باشد که یکی از مالکان و مدیران قدیمی این کمپانی است . ولفگانگ پورشه که در سال ۱۹۴۳ در اشتوتگارت آلمان به دنیا آمده است و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه مدیریت و اقتصاد وین اتریش واردات موتورسیکلت های یاما به اتریش را آغاز کرد به دایملر در سال ۱۹۷۶ ملحق شد که دو سال بعد هم در هیئت نظارت پورشه عضو شد .

ولفگانگ چندین سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۸ نیز به هیئت نظارت گروه خودروسازی فولکس واگن ملحق شد .

 چند روز پیش تیم تبلیغاتی پورشه به منظور وارد شدن ولفگانگ به سن ۷۵ سالگی برای گرامی داشت تلاش های او ، آخرین قسمت از فصل دوم برنامه ی اینترنتی ۵ ویژگی خارق‌العاده‌ی محصولات پورشه را به او اختصاص داد .

در آخرین قسمت از فصل دوم برنامه ی اینترنتی ، ولفگانگ بینندگان را به تماشای کلکسیون با ارزش خود دعوت کرد و در مورد ۵ مدل از محبوب ترین مدل های خود توضیحاتی داد که در ادامه به معرفی این ۵ مدل می پردازیم .

۵ . خودروی پورشه ۹۱۱ توربو S ( محصول سال ۱۹۹۳ )

دلیل طراحی و ساخت خودروی ۹۱۱ توربو S این بود که این خودرو جایگزینی برای خودروی ۳۵۶ باشد ، با وجود اینکه طرفداران خودروی ۳۵۶ به هیچ وجه با این مسئله کنار نمی آمدند که جایگزینی برای ۳۵۶ طراحی و روانه ی بازار شود و با این قضیه مخالف بودند چون علاقه ی زیادی به خودروی ۳۵۶ داشتند اما بعد از اینکه پورشه ۹۱۱ توربو S ساخته شد و روانه ی بازار گردید ، طرفداران خودروی ۳۵۶ با دیدن پورشه ۹۱۱ توربو S و آشنایی با عملکرد و قابلیت های بی نظیر آن به آن ایمان آوردند و حتی این خودرو را بیشتر از خودروی ۳۵۶ دوست داشتند .

مطالب مرتبط
حوض دیجیتال پر از ماهی، بسیار زیبا و دیدنی

ولفگانگ پورشه در این زمینه گفت : “

یکی از سنت های خانوادگی ما استفاده از رنگ سبز تیره در طراحی خودروها بود می توان گفت تمام خودروهای پدرم به این رنگ بودند . “

یکی از آخرین مدل هاd 911 ، خودروی ۹۹۳ توربو S بود که به همراه پیشرانه ی هواd خنک تولید و عرضه شد از این رو صدای بسیار زیبایی تولید می کرد و می توان گفت که این خودرو در تمام زمینه ها بی نظیر بود .

۴ . خودروی پورشه کررا GT ( محصول سال ۲۰۰۳ )

پورشه کررا GT با وجود داشتن صندلی های مسابقه ای یک خودروی مسابقه ای تمام عیار محسوب می شود ، ولفگانگ پورشه نیز در این زمینه می گوید : کررا جی تی دارای قدرت زیادی می باشد  و همچنین طراحی کابین آن منحصر به فرد و زیبا می باشد . کررا جی تی دارای ۶۱۲ اسب بخار است که علاوه بر این از یک پیشرانه ی مخصوص مسابقه نیز استفاده می کند .

ولفگانگ با نشستن پشت کررا جی تی و استارت زدن صدای دلنشین آن را به دلیل استفاده از یک پیشرانه ی ۱۰ سیلندری V شکل در آن می شنود و از طراحی منحصر به فرد کابین و دسته دنده ی آن که تماما از چوب می باشد تعریف می کند . این خودرو با رانندگی والتر راول در خیابان های پاریس که بسیار شگفت زده شده بود رونمایی شد .

۳ . خودروی پانامرا توربو E-Hybrid ( محصول سال ۲۰۱۷ )

ولفگانگ این خودرو را اینگونه توصیف کرده است : “

علت انتخاب خودروی پانامرا توربو  E-Hybrid و قرار دادن آن در بین ۵ مدل از محبوب ترین خودروهای لوکس در این لیست ، جدید بودن آن است . “

شاید دو ویژگی در طراحی ظاهر این خودرو برای مخاطبان زیاد جذاب نباشد ، آن هم رنگ روشن بدنه و کابین می باشد اما از آنجایی که پدرم همیشه می گفت جدید ترین خودرو ، بهترین خودرو است من نیز ایمان دارم که خودروی پانامرا توربو  E-Hybridیک پورشه ی واقعی است .

مطالب مرتبط
پورشه Boxster Spyder 718 در حال گذراندن تست های نهایی

در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین خودرو های جاده ای پورشه همین خودروی پانامرا توربو  E-Hybrid می باشد ، از آنجایی که فردیناند پورشه حدود ۱۰۰ سال پیش اولین کسی بود که اولین خودروی هیبرید را اختراع کرد می توان گفت که خودروی پانامرا توربو  E-Hybrid پیرو مکتب قدیمی پورشه می باشد .

۲ . خودروی ۳۵۶ آمریکا رودستر ( محصول سال ۱۹۵۲ )

پورشه ۳۵۶ موفق شده است تا رتبه ی دومین مدل محبوب را به خود اختصاص دهد . ویژگی های بی نظیر این خودرو شامل : طراحی منحصر به فرد آن ، رنگ زیبایی که در آن استفاده شده است ، قدرت ۷۰ اسب بخار از پیشرانه ۴ سیلندر خطی و وزن ۶۰۰ کیلوگرمی می باشند . به دلیل اینکه پورشه ۳۵۶ دارای وزن کمی بود یک گزینه ی ایده ال مخصوص پیست شناخته می شده است که رانندگان دهه ی ۱۹۵۰ از آن استفاده می کردند .

۱ . خودروی ۳۵۶ کاررا ۲۰۰۰ ( محصول سال ۱۹۶۲ )

محبوب ترین خودروی ولفگانگ ، خودروی پورشه ۳۵۶ کررا ۲۰۰۰ می باشد . که ولفگانگ درباره ی این خودرو می گوید :

“خودروی پورشه ۳۵۶ کررا ۲۰۰۰ یک خودروی اسپرت تمام عیار است چرا که وقتی شما نام کررا را در کنار یکی از خودرو های پورشه می شنوید به این معنا است که با یک خودروی تمام عیار اسپرت روبه رو هستید . این خودرو دارای ۱۳۰ اسب بخار است که مانند یک گرگ در لباس سفید عمل می کند .”

ولفگانگ در ادامه ی صحبت های خود به اگزوزها ، فرمان چوبی و نازک ، رنگ سبز ایرلندی و طراحی همیشگی این خودرو نیز اشاره کرد .

منبع

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.