۴ خاصیت آب نارگیل برای کاهش وزن

0

آب نارگیل از جمله موادی است که خواص متعددی دارد. اما از میان این خواص، یک خاصیتِ بسیار کاربردی وجود دارد و آن کاهش وزن است، و همین کاهش وزن ناشی از این آبمیوه است که تمرکز و توجه ما در این نوشتار بر روی آن می‌باشد. در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا برای کاهش وزن باید آب نارگیل بخورید.

۱- آب نارگیل کم کالری است:

از جمله دلایلی که باعث شده آب نارگیل را در زمره‌ی موادی که برای کاهش وزن مفید اند قرار دهند، این است که این آب علاوه بر آن که از مواد مغذی بسیاری برخوردار است، کالری کمی دارد. یعنی انسان با نوشیدن یک لیوان از آن می‌تواند انواع مواد مغذی را به بدن خود برساند، بی آن که کالری زیادی دریافت کند. هر فنجان آب نارگیل ۴۴ تا ۴۶ کالری دارد و این در حالی است که آب‌میوه‌های دیگر به مانند آب پرتقال در همان میزان دارای ۱۱۷ کالری هستند.

۲- سرشار از فیبر است:

معروف است که فیبر برای سیر ماندن، آن هم برای زمان طولانی، مفید است. یک فنجان آب نارگیل حول و حوش ۲.۶  گرم فیبر دارد. نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که آب نارگیل کارخانه‌ای احتمالاً فاقد این مقدار فیبر است و تنها آب نارگیلی که خود آن را شکسته و می‌خورید می‌تواند از این میزان فیبر برخوردار باشد. با مصرف فیبر، چنان‌که گفته شد، احساس سیری بیش‌تر و طولانی‌تری خواهید داشت و این به معنای آن است که کمتر به سراغ خوردن غذا می‌روید.

۳- کم چربی است:

برای کسانی که مدام چشم‌شان به فهرست کالری و چربی مواد غذایی است، آب‌نارگیل از جمله موادی است که می‌تواند نمره‌ای بالا از آن‌ها کسب کند. برخلاف اسموتی ماست، میلک شیک و یا نوشیدنی شکلاتی، آب نارگیل در واقع تقریباً بدون چربی است. یک فنجان آب نارگیل مقدار کمی چربی، یعنی حدود ۰.۴۸ گرم چربی، دارد. این در حالی است که به عنوان مثال یک فنجان میلک شیک شکلاتی حدود ۸ گرم چربی دارد. با توجه به این نکات، شما می‌توانید از خوردن آب نارگیل که از چربی بسیار کمی برخوردار است لذت ببرید و به سوی نوشیدن نوشیدنی‌های پر چرب نروید و این‌گونه گامی دیگر به سوی کاهش وزن بردارید.

۴- برای بعد از ورزش مفید است:

اگر تمرین سخت انجام می‌دهید و یا خیلی عرق می‌کنید، بایستی الکترولیت‌های از دست رفته‌ی ناشی از آن‌ها را جبران کنید. اکثر مردم این کار را با نوشیدنی‌های ورزشی‌ای که عموماً نه طبیعی اند و نه کم کالری انجام می‌دهند، اما آب نارگیل می‌تواند گزینه‌ای خوب برای بازگرداندن میزان آب و الکترولیت از دست رفته‌ی بدن باشد.

یک مطالعه نشان از آن دارد که آب‌نارگیل به مثابه‌ی یک نوشیدنی ورزشی می‌تواند بهتر از سایر نوشیدنی‌ها بدن را هیدراته کرده و الکترولیت‌ها را به آن بازگرداند. آب نارگیل این مزیت را دارد که اولاً طبیعی است، ثانیاً کم کالری است، ثالثاً کم چربی است و رابعاً موجب احساس تهوع نمی‌شود. می‌دانید که برخی افراد با نوشیدن نوشیدنی‌های ورزشی دچار حالت تهوع می‌شوند.

اختصاصی وردنگار؛ هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

مطالب مرتبط
زگیل تناسلی و مراقبت های لازم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.