۷ مزیت ترک سیگار که لازم است بدانید

0

ترک سیگار یکی از سخت ترین اهداف شخصی به شمار می رود اما اگر موفق به ترک آن شوید، مزایای بیشماری دارد.

سیگار کشیدن:

به دلیل وابسته شدن به نیکوتین، سیگار کشیدن نوعی اعتیاد به مواد مخدر محسوب می شود.بعضی از کارشناسان، ادعا می کنند که ترک سیگار مشکل تر از ترک هر نوع داروی دیگر است. اگر چه تقریبا همه از خطرات سیگار کشیدن مطلع هستند اما هنوز میلیونها نفر از مردم در سراسر جهان، سیگار می کشند. اثرات اعتیاد آور سیگار بسیار بالاست و به محض اینکه سیگار خود را تمام میکنید، بدن دوبارهبه داشتن نیکوتین واکنش نشان داده و میل شما را به سیکار کشیدن، افزایش می دهد.

با این حال، وقتی سیگار را ترک می کنید، بدن رو به بهبودی می رود، این فرآیند می تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد ولی در نهایت سلامت قلب خود را به دست می آورید و خطر ابتلا به سرطان ریه در شما کم می شود و در نتیجه کیفیت زندگیتان افزایش می یابد.

مزایای ترک سیگار

مزایای اصلی ترک سیگار عبارتند از: بهبود سلامت قلب، افزایش سطح انرژی، کاهش استرس و اضطراب، داشتن دندان هایی سفید، بهبود باروری و غیره.

افزایش ظرفیت تنفس

پس از ترک سیگار، نایژک های ریه شما، شروع به رشد می کنند و خطر ابتلا به آمفیزم را کاهش می دهند. به این معنی که ظرفیت تنفس شما، دوباره افزایش یافته و باعث می شود فعالتر باشید.

انرژی

کشیدن سیگار، سطح انرژی کلی شما را کاهش می دهد. سیگار با کاهش گردش خون و ظرفیت تنفس شما، سوخت و ساز بدنتان را برای تولید انرژی، سخت تر می کند.

سطح استرس

اگرچه سیگار را برای کاهش استرس مورد استفاده قرار می دهند اما از طرف دیگر، سطح هورمون استرس را در بدن افزایش میدهد، به خصوص هنگامیکه سیگار را برای مدت زمان طولانی، مصرف نکرده باشید.

مطالب مرتبط
غذای دانش آموزان کره جنوبی، ژاپن، انگلیس، آمریکا، ترکیه، تایلند، فرانسه و فنلاند

باروری

هیچ بحثی وجود ندارد که سیگار کشیدن، تاثیر منفی بر باروری دارد، بنابراین اگر شما قصد دارید تا فرزندی داشته باشید، ترک سیگار می تواند گردش خون و قدرت باروری شما را افزایش دهد.

مراقبت از پوست

مواد سرطان زا و سایر مواد شیمیایی موجود در سیگار، باعث تغییر رنگ پوست شما می شوند و چین و چروک و لکه های پوستی شما را افزایش می دهند. با ترک سیگار می توانید از سرعت پیر شدن پوست خود جلوگیری کنید.

امید به زندگی

در کشور امریکا، سالانه ۵۰۰۰۰۰ نفر بر اثر کشیدن سیگار و ابتلا به سرطان ریه و دیگر بیماری های ناشی از کشیدن سیگار مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی و غیره، جان خود را از دست می دهند. با ترک سیگار، می توانید بطور قابل توجهی، امید به زندگی را در خود افزایش دهید.

جدول زمانبندی ترک سیگار

هنگامی که سیگار را ترک می کنید، بسته به اینکه قبلا چه مقدار مصرف می کردید، روند بهبودی شما تغییر خواهد کرد. با این حال، به عنوان یک راهنمایی کلی، پس از ترک سیگار، بدن شما بعد از این مدت، درمان خود را آغاز خواهد کرد.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینک دهی مستقیم مجاز است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.