رولزرویس Cullinan/ شاسی بلند تمام عیار اصیل

0

رولزرویس کالینان/ شاسی بلند تمام عیار اصیل

رولزرویس کالینان : در مطالب قبلی خبر رونمایی کالینان را منتشر کردیم. در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این شاسی بلند تمام عیار آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

شرکت رولزرویس با معرفی اولین شاسی بلند خود موسوم به رولزرویس کالینان نشان داد که می تواند فراتر از سایر برندها محصولی تولید کند که آن را لوکس و پریمیومی بدانند. Cullinan تعریفی جدید از اتومبیل لوکس بوده و ما تاکنون خودروهای لوکس متعددی را در بازار مشاهده کردیم.

هر یک با ویژگی هایی همراه بودند و شرکت های سازنده نیز سعی داشتند برای مشتریان ثروتمند خود تجربه بزرگی در سواری محصولاتشان رقم زنند. رولزرویس از همان ابتدا معرفی نشان داد که می تواند محصولی باب میل ثروتمندان تولید کند. خودرویی که در کنار رقبا خود حرف های بسیاری برای گفتن داشته و حتی قادر است فراتر از انتظار عمل کند.

شرکت بریتانیایی / آلمانی سعی کرده تحت تست های مختلفی رولزرویس کالینان را مورد آزمایش قرار دهد تا در هنگام معرفی تعاریفی بزرگ از این مدل را به همگان ارائه دهد. به گفته رولزرویس Cullinan برای هر جاده ای مناسب است و تنها خودرویی نیست که آن را در یک جاده مسطح و صاف به کار گیرید.

حرکت جسورانه یکی از ویژگی های بارز این مدل است و با به حرکت درآوردن آن در چنین جاده هایی می توانید به خوبی ویژگی های آفرود و غیرآفرود آن را در سیستم حرکتی درک کنید.

البته تمامی این تعاریف با هزینه کم قابل دست یافتن نیست و رولزرویس قیمت بزرگی را تعیین کرده است. قیمتی که بیش از ۳۰۰ هزار دلار بوده و در مقایسه با رقبا گران قیمت ترین محسوب می شود. رولزرویس به وضوح نشان داد می تواند مطابق میل ثروتمندان اتومبیل تولید کند و آنها را مجذوب محصولات لوکس خود نماید.

خودرویی همانند پیشینیان اما متفاوت

رولزرویس کالینان اگرچه محصول جدید شرکت رولزرویس محسوب می شود اما در طراحی شباهت فاحشی به مدل های دیگر این کمپانی دارد. طراحی امضا شده این مدل را می توان بدون مشاهده لوگو آن تشخیص داد که از چه برندیست. برندی که باید آن را در دنیای خودروهای لوکس برترین و بزرگ خواند. پیشتر بود که شاهد محصولی از این برند بودیم و به عنوان گران قیمت ترین خودرو جهان شناخته می شد.

مطالب مرتبط
رونمایی رولزرویس از لوکس ترین شاسی بلند

شاسی بلند جدید رولزرویس کالینان مدلی تمام عیار است اگرچه شباهت طراحی آن به مدل های بیشتر بسیار می باشد. طرح قسمت جلو آن برگرفته از نسل هشتم فانتوم بوده و گاهی اغراق آمیز نیز محسوب می شود. همه چیز بزرگتر از مدل سدان است و کاپوت نیز شباهتی به نسخه های دیگر دارد. جلوپنجره مشبک با خطوط عمودی که همیشه در محصولات رولزرویس شاهد آن هستیم، در Cullinan نیز قابل مشاهده است.

رولزرویس کالینان شاسی بلند معمولی نیست تا به سادگی از کنار آن گذشت و بلکه باید ریزبینانه آن را بررسی قرار داد زیرا رولزرویس برای ساخت مدت زمان طولانی صرف کرده و هر مدل آن به شکل دستی ساخته می شود. همانطور که اتومبیل های گران قیمت و لوکس دیگر چنین هستند و نباید بی توجه از کنار آنها گذشت.

Cullinan همچون الماسی می درخشد و از طراحی ظاهری آن پی خواهید برد که با مدلی معمولی رو به رو نیستید. البته گذشته از ویژگی های ظاهری، با مشاهده کابین داخلی نیز می توان پی برد که با چه محصولی از برند اصیل بریتانیایی رو به رو هستید. رولزرویس در کارنامه خود محصولات بزرگی داشته که مجالی به اشاره آنها نیست.

این مدل نیز یک نمونه موفق از محصولات رولزرویس محسوب می شود که می توان انتظارات بسیاری داشت. شاید در طراحی ظاهری شاسی بلند جدید رولزرویس حرف های بسیاری برای گفتن داشته و می تواند نظر هر فردی را به عنوان خودرو لوکس جلب کند. در حالی که سدان رولزرویس یک سوپرلوکس محسوب شده، Cullinan را می توان یک SUV سوپرلوکس به شمار آورد که با طراحی فوق العاده خود نگینی در میان محصولات این شرکت است. طراحی ظاهری گذشته از آن که شباهتی به فانتوم نسل جدید داشته، در کابین داخلی نیز این مدل شباهتی به فانتوم نسل هشتم داشته و این نشان از وام دار بودن خودرو به نسل قبل است.

مطالب مرتبط
BMW i3 و BMW 3is همراه با فناوری نو ، BMW 2018

البته بدیهی است که رولزرویس طراحی کاملا جدیدی را به کار نگیرید و محصولی توسعه دهد که شباهت فاحشی به مدل های پیشین دارد. با مشاهده طراحی Cullinan متوجه خواهید شد که هنر دستان طراحان رولزرویس بیشتر از آن چیزی است که تصورش را بکنید. هنری که سالهاست موجب شده تا این شرکت اصیل بریتانیایی محصولی را توسعه دهد که موردتوجه همگان قرار می گیرد و گران ترین هستند.

البته Cullinan نیز در دسته گران قیمت ترین شاسی بلند قرار می گیرد و هزینه خرید آن بیش از هر شاسی بلندیست که تاکنون شاهد بودید. رقم هنگفت ۴۰۰ هزار دلاری برای تریم رده بالا که تمامی آپشن های لازم را در اختیار قرار می دهد.

پیشرانه ۱۲ سیلندر بدون صدا و مملو از فناوری

شرکت رولزرویس همیشه از پیشرانه قدرتمندی در محصولات لوکس خود به کار می گیرد. پیشرانه هایی که هیچ صدایی نداشته و از توان بالایی برخوردار هستند. Cullinan نیز بی بهره نبوده و از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶.۷۵ لیتری توربوشارژ ۵۶۵ اسب بخاری بهره می برد. پیشرانه ای که باید آن یک موتور قدرتمند در میان شاسی بلندها به شمار آورد.

یکی از ویژگی های بارز پیشرانه Cullinan قابلیت بی سروصدا بودن آن است که موجب می شود هنگام روشن شدن هیچ صدایی را احساس نکرد و تجربه خوبی بدست آورد. این شاسی بلند ۵۰۰ اسب بخاری یک مدل با عملکرد در عین لوکس بودن است و  شرکت رولزرویس تصمیم گرفت خودرویی را طراحی و توسعه دهد که نظر هر فرد را به خود جلب می کند. Cullinan محصول معمولی نیست و در بخش فنی دست کمی از خودروهای با عملکرد بالا تیونینگ شده ندارد.

پیشرانه مورد اشاره کالینان از نوع ۶.۷۵ لیتری بوده و با ۱۲ سیلندر می تواند بیش از ۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند. چنین توانی در میان خودروهای شاسی بلند کم نظیر است. گذشته از آن با محصولی لوکس نیز رو به رو هستید که می تواند عملکردی فراتر از انتظار را ارائه دهد. هنگامی که به کالینان نزدیک می شوید با فناوری تعلیق خودکار در نظر گرفته شده خود را ۱.۵ اینچ پایین میاورد تا بتوانید به راحتی درون یک شاسی بلند تمام عیار قرار گیرید. اگرچه برخی ممکن است این مدل را یک خودرو تجملی و لوکس بدانند که قابل استفاده برای آفرود نیست، اما رولزرویس شدیدا با این نظر مخالف است و کالینان را برای آفرود فوق العاده می داند.

مطالب مرتبط
رولز-رویس فانتوم سری هشت، آیا تعریف خودروی لوکس را عوض می کند؟

براساس اطلاعات آشکار شده، Cullinan محصولی قابل توجه از برند رولزرویس است و این شرکت سعی کرده ویژگی های فنی بزرگی را برای محصولش در نظر گرفت. این شرکت در تولید موتورهای جت فعالیت بزرگی داشته و در این بین عمده مدل های رولزرویس دارای پیشرانه قدرتمندی هستند و می توانند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. این شاسی بلند لوکس برند رولزرویس در بحث فنی رقبا کمی داشته زیرا با پیشرانه ۱۲ سیلندر که در کمتر SUV می توان شاهد بود، قادر است عملکردی فراتر از انتظار داشته باشد و مدل معمولی به شمار نمی رود.

رینگ های ۲۱ اینچی کرومی در کنار سایر متریال پریمیومی می توان Cullinan را شاسی بلند تمام عیاری دانست که در هیچ قسمت آن نمی توان به سادگی نقصی را شاهد بود. آلمانی ها و بریتانیایی ها سعی کردند محصولی را معرفی کنند که همچون الماسی در میان خودروهای شاسی بلند می درخشد. البته با قیمت ۳۲۵ هزار دلاری چنین ویژگی هایی عجیب نیست و باید انتظار محصولی را داشت که در بیشتر زمینه ها می تواند عملکرد تمام عیاری از خود نشان دهد.

پیشتر نیز رولزرویس از نسل هشتم فانتوم سدان رونمایی کرد.

اختصاصی وردنگار – هرگونه کپی برداری با نام و لینکدهی مستقیم مجاز است

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.