پیلاتس : مسیر شما برای تناسب اندام کامل

پیلاتس

0

تناسب اندام بصورت تمیز و بسته بندی شده در یک ورزش شامل همه چیز بدست نمی آید. برای تناسب اندام کامل باید ترکیبی از انواع مختلف ورزشها مثل تمرینات قدرتی، هوازی و قابل انعطاف وجود داشته باشند. به همین دلیل است که پیلاتس ورزش مفیدی برای کسانی است که می خواهند ورزشهای معمولی و روزانه خود را در زمینه هایی فراتر از دویدن، شنا یا دوچرخه سواری گسترش دهند.

پیلاتس ورزشی است که واقعا می تواند منجر به ایجاد ویژگی هایی شود که هریک از ما برای تناسب اندام کامل به آنها نیاز داریم مثل قدرت، انعطاف پذیری، تقویت عضلات، هماهنگی، تعادل و ظاهر مناسب.

پیلاتس چیست؟

پیلاتس، همان ورزشی است که می خواهید. مانند یوگا، پیلاتس، تاکید بر تطبیق بدن با خطر صدمه دیدن کمتر در مقایسه با دیگرانواع  ورزش ها دارد. از دیگر فعالیتهای بدنی برای چربی سوزی استفاده کنید چون تاکید پیلاتس، بر تمرکز و تنظیم روش درست از طریق اصلاحات و پیشرفتهایی است که مورد نیاز هستند تا شما  عملا از آنها برای تقویت تمام بدن خود استفاده نمایید. در بعضی حرکات، شما ممکن است به تقویت یک عضله و منبسط کردن عضله دیگر بپردازید.

پیلاتس، هرگز فروکش نمی کند و همیشه شما را در حالت مبارزه و تلاش نگه می دارد.

پیلاتس از اسم جوزف پیلاتس گرفته شده که یک ورزشکار رشته ژیمناستیک بود و این ورزش را برای رقاصانی ابداع کرد که مصدوم شده بودند. بسیاری از حرکتهای ورزش پیلاتس از یوگا و حرکات حیوانات باغ وحش مثل قو، خوک آبی و گربه های بزرگ الهام گرفته شده است.

فواید ورزش پیلاتس

اگر پیلاتس به نظر شما جدید است ولی دلائلی وجود دارند که چرا شما باید قطعا به این ورزش برای کسب تناسب کامل اندام بپردازید:

* این ورزش بر تقویت مغز بوسیله تمرین دادن بدن بعنوان یک مجموعه کلی تاکید دارد.

مطالب مرتبط
پارکور چیست؟ از اصول تا نحوه انجام و خطرات

* این ورزش فقط به تقویت بخشهای خاصی از بدن نمی پردازد، درحالیکه به بخشهای دیگر بدن بی توجهی کند.

*این ورزش باعث افزایش قدرت و تعادل عضلات و قابلیت انعطاف و ارتقاء دامنه حرکت مفاصل می شود.

loading...

*این ورزش با بسیاری از سطوح بدنسازی قابل تطبیق است و این کار با هماهنگ نمودن برنامه های پیلاتس، با نیازهای شخصی هرفرد قابل انجام می باشد.

* پیلاتس به ایجاد قدرت بدون افزایش حجم بدن می پردازد. اگر دوست دارید بنظر قدبلند برسید و عضلات قوی داشته باشید، این ورزش برای شما مناسب است.

*پیلاتس  بر انعطاف پذیری بدن تمرکز می کند تا بدن شما بتواند به آسانی به همه جهات خم یا منعطف شود.

*پیلاتس، یکی از بهترین ورزشها برای افزایش قدرت عضلات میانی بدن شامل کمر، شکم و لگن است. ما بر روی این عضلات تاکید می کنیم تا به ساختن یک کمر قوی، ظاهر مناسب و راه رفتن خوشایند منجر شود.

*این ورزش حالت ظاهری را بهبود می دهد چون ظاهر خوب، نشان دهنده تطبیق یافتن مناسب قسمت میانی یک بدن قوی است.

*پیلاتس، می تواند ظاهر بدن شما را اصلاح کند. این ورزش به ایجاد عضلات کشیده و قوی و ظاهر باریکتر منجر می شود و همچنین حجم عضلات را بهبود می دهد، ساختمان عضلانی را متعادل می کند، شکل بدن را متناسب می نماید، به شما کمک می کند که بطور خوشایندتر و آسانتری راه بروید و اصولا باعث می شود که دارای تناسب اندام بنظر برسید و نسبت به ظاهر خود احساس خوبی داشته باشید.

ترکیب پیلاتس با ورزش های هوازی

وقتی پیلاتس با ورزشهای هوازی ترکیب شود، می تواند به سوزاندن کالری بیشتر کمک کند و آنرا تبدیل به وسیله مفیدی برای کاهش وزن عالی و تناسب اندام مناسب بنماید.

مطالب مرتبط
راه های کوچک کردن شکم - قسمت اول

وقتی پیلاتس را انجام می دهید، شما را مجبور می کند که به حرکات خود توجه نمایید. جوزف پیلاتس به ورزشی که به اسم او نامگذاری شده بعنوان هماهنگ کننده کامل بدن، فکر و روح اشاره می کند. پیلاتس باعث تکمیل هماهنگی بین کنترل، تمرکز، دقت، تنفس و جریان خون می شود که همگی نقش کلیدی در نزدیکی فکرو جسم دارند.

هرگونه کپی برداری با نام وردنگار و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.